: 2026
: G-TOW-ELEC
3 095 $
1 855 344 2867
Technical information about this trailer
| Characteristics | Informations |
|---|---|
| Total Width | 102 in |
| Total Lenght | 10 ft 6 in |
| Curb weight | 539 lbs |
| Axles | 1x3500 lbs |
| GVWR* | 3000 lbs |
| Hitch ball size | 2 in |
| Tires type | 14 in radial tires |
| Connector | 7 way |
| Brakes type | Electric brakes |
| Frame | Painted steel |
| GVWR definition | Net mass + load capacity |













