: 2026
: TT8120-TA5
12 295 $
1 855 344 2867
Technical information about this trailer
| Characteristics | Informations |
|---|---|
| Interior Width | 81 in |
| Interior Lenght | 21 ft |
| Total Width | 102.5 in |
| Total Lenght | 26 ft 7 in |
| Curb weight | 3501 lbs |
| Axles | 2 x 7000 lbs |
| GVWR* | 14 000 lbs |
| Hitch ball size | 2 in 5/16 |
| Connector | 7 way |
| Ground heigth | 25 in |
| Tire type | 16 in radial tires on galvanized rims |
| Brakes type | Electric brakes |
| Frame | Galvanized steel |
| GVWR definition | Net mass + load capacity |
















